22. 10. 2023

Wybierz nazwę domeny, aby ulepszyć SEO

3 min read

Masz dwie opcje wybrania nazwy domeny, aby zwiększyć skuteczność SEO. Najpierw możesz wybrać nazwę swojej domeny i użyć jej jako nazwy firmy. Możesz też zaakceptować nazwę swojej firmy i użyć jej jako nazwy domeny. Większość starych firm woli umieszczać swoją nazwę marki w adresie URL.

Z drugiej strony start-upy wybierają adres URL najpierw przed nazwą swojej organizacji. Wynika to z braku idealnego adresu URL.

Wybrania nazwy domeny

Adres URL Twojej witryny służy jako Twoja tożsamość online widoczna dla wszystkich użytkowników Internetu. Ma to wpływ na nazwę organizacji, SEO witryny i przyszłe przedsięwzięcia Twojej firmy. Musisz wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki, gdy będziesz wybierać nazwę domeny, której będziesz używać.

Skorzystaj z nazwy domeny bogatej w słowa kluczowe

Adres URL bogaty w słowa kluczowe jest premią dla witryny. Może to poprawić pozycję na stronach wyników wyszukiwania. Jeśli żądany adres URL nie jest dostępny, możesz po prostu dodać przyrostek lub prefiks do słowa kluczowego. Słowo kluczowe zawierające kombinację słów kluczowych może pomóc zwiększyć ruch w witrynie.

Wybrania nazwy domeny

Wybierz nazwę domeny najwyższego poziomu

Wybierając nazwę domeny upewnij się, że bierzesz pod uwagę lokalizację potencjalnych klientów. Jeśli Twoja witryna jest przeznaczona dla klientów na poziomie międzynarodowym, domeny .com będą dla Ciebie najlepsze. Jeśli domena .com nie jest już dostępna, możesz wybrać domenę .org lub .net.

Jeśli Twoja firma znajduje się w Wielkiej Brytanii, domeną najwyższego poziomu będzie .co.uk. Dla organizacji non-profit najlepszą domeną jest domena .org.

Hosting VPS

Szybkość witryny jest również ważna dla SEO. Dlatego dobrze jest mieć szybki i wysokiej jakości hosting. Jedną z opcji jest hosting VPS. Przeczytaj więcej na temat tego typu hostingu internetowego, klikając łącze.

Kup nową lub starszą nazwę domeny

Musisz sprawdzić nazwę domeny, zanim zdecydujesz się na jej zakup. Należy wybrać adres URL związany z konkretną niszą.

Oto kilka wskazówek, pomocnych przy zakupie adresu URL:

 • Nazwa musi być łatwa do zapamiętania i wymówienia

 • Adresy URL nie są drogie

  Możesz nawet zarejestrować kilka adresów URL bogatych w słowa kluczowe, a następnie przekierować je do głównej domeny. W rezultacie większy ruch zostanie skierowany na główną stronę internetową.

 • Dopilnuj, aby nie naruszać nazwy marki innych firm

  W przypadku firm zlokalizowanych w określonym regionie, kup adres URL określony geograficznie. Może to pomóc w zdobyciu rynku docelowego.

Jeśli chodzi o starsze nazwy domen, upewnij się, że sprawdzisz ich historię zanim zdecydujesz się je kupić. Starsza domena może poprawić SEO Twojej witryny. Pamiętaj o tych wskazówkach, aby uzyskać lepsze wyniki:

 • Sprawdź wiek domeny

  Google przywiązuje większą wagę do starych domen na stronach wyników. Możesz zwiększyć swoje szanse na wyższą pozycję w oparciu o wiek domeny.

 • Zwróć uwagę na ranking strony ze starszą domeną

  Im wyższy ranking strony, tym ważniejsza jest domena.

Przeczytaj ten artykuł o Nawigacja Sygic.

Artykuły z tej samej kategorii: