16. 12. 2023

Odkryj niesamowite korzyści z herbaty konopnej

2 min read

Medyczna marihuana jest znana z tego, że pomaga leczyć epilepsję w niezwykłym stopniu. Z drugiej strony, chociaż korzyści płynące z herbaty konopnej mogą nie być tak skuteczne jak w przypadku medycznej marihuany, nadal mogą pomóc w kontrolowaniu częstotliwości napadów padaczki. 

Udowodniono, że spożywanie CBD lub herbaty konopnej przez dłuższy czas ma w niektórych przypadkach taki sam poziom skuteczności jak medyczna marihuana. Badania przeprowadzone przez kilka renomowanych czasopism medycznych wykazały, że ponad połowa pacjentów, którzy regularnie spożywali herbatę konopną, zauważyła znaczne zmniejszenie częstotliwości swoich napadów padaczkowych. 

Jak przygotować herbatę konopną?

Przygotowanie herbaty konopnej jest takie samo jak przygotowanie innych herbat. Dodaj 1 do 2 łyżeczek herbaty konopnej do 1dl gorącej wody. Pozostaw na 3 do 5 minut, w zależności od preferencji co do mocy herbaty. Herbata konopna smakuje bardzo przyjemnie i podobnie jak inne herbaty, można dodać do niej trochę miodu, cytryny lub cukru. W niektórych krajach herbata jest również podawana wyłącznie z mlekiem.

Nasiona konopi można uprawiać w domowych warunkach lub w specjalnie przeznaczonych na to plantacjach, a ich uprawa jest legalna w wielu krajach na świecie.

Niektórzy ludzie są często zdezorientowani za każdym razem, gdy słyszą o kimś, kto spożywa marihuanę. Często kojarzą to z konopiami, o których wiadomo, że mają działanie psychoaktywne. Ale prawda jest taka, że konopie przemysłowe używane do produkcji herbaty konopnej mają bardzo niski poziom THC i są bezpieczne w użyciu bez obaw o negatywny wpływ na ciało lub umysł. 

Łodygi konopi to niezwykle mocne włókna wykorzystywane do produkcji lin i odzieży. Nasiona są świetnym źródłem białka, natomiast kwiaty są doskonałym źródłem składników bioaktywnych ze względu na obecność terpenów i kannabinoidów w lepkiej żywicy. 

Zaleca się, aby wybierać i pić tylko herbatę konopną produkowaną z pąków i kwiatów konopi, a nie z liści i łodyg. Herbata z kwiatów konopi jest zasadniczo w 100% ekologiczna.

Nie przegap: Wypróbuj terapię Bowena i pożegnaj się z bólem

Artykuły z tej samej kategorii: