23. 10. 2022

VPS hosting

3 min read

Wirtualny serwer prywatny jest rodzajem dedykowanego i współdzielonego ustawienia hostingu, z którym można wybrać do hostingu swojej strony internetowej online. Wynika to z faktu, że trzeba mieć pliki witryny na serwerze internetowym dla Ciebie do hostingu cyfrowej strony internetowej. Istnieją dwie opcje, aby uzyskać VPS. Jedną z nich jest przez ustawienie go, a drugi jest przez zakup. Konfiguracja od podstaw jest kosztowna. Dowiedz się więcej z tego postu.

Jak działa host VPS?

W zasadzie, hosting VPS różni się od współdzielonych i dedykowanych ustawień hostingowych, ale daje Ci wygodę obu. Zazwyczaj program ten pozwala na uruchomienie dwóch lub więcej zwirtualizowanych systemów operacyjnych na jednym komputerze bez konieczności ponownego uruchamiania systemu. Na przykład, można uruchomić Win XP i Linux na Win i bez konieczności restartu systemu. 

Hosting VPS
Niezawodny i niedrogi hosting VPS

Niezależnie od tego, jak dużo masz jednego serwera, możesz uruchomić kilka systemów operacyjnych, które są zwirtualizowane na tym samym fizycznym serwerze. W tym przypadku, każdy zwirtualizowany system operacyjny działa tak, jakby był dedykowany. W ten sposób otrzymujesz usługi dedykowane bez dodatkowych wydatków. Każde środowisko hostingowe jest znane jako kontener, podczas gdy fizyczne środowisko hostingowe serwera jest dostarczane do jest nazywane węzłem. 

Opcje zarządzania VPS

Hosting VPS daje kilka systemów zarządzania. Jak wcześniej stwierdzono, utrzymanie i zarządzanie hostingiem internetowym nie są tak proste, jak chciałbyś. Poniżej znajdują się dwie opcje, które można wykorzystać do zarządzania hostingiem VPS.

Video: Different Types of Web Hosting Explained! | Shared Hosting vs. VPS Hosting vs. Dedicated Server

Hosting serwera w chmurze

Zwany również cloud VPS. Usługa ta zapewnia pełny dostęp do korzeni, rozszerzalną pamięć RAM i procesor. Jest bardziej przystępna cenowo dla użytkownika, dzięki czemu można ją łatwo kontrolować i przyspieszyć z wysoką wydajnością.

cPanel zarządzany Hostingiem VPS

Zestaw ten jest dostarczany z darmową licencją cPanel/WHM. Ponadto, ma zoptymalizowane konfiguracje, aby zapewnić indywidualną i komfortową wydajność. Ustawienie to jest wygodne poprzez udostępnienie zrzutów z konfiguracji. Podobnie jak w przypadku hostingu w chmurze, cPanel jest łatwy, wydajny i przystępny cenowo. 

Korzyści z hostingu wirtualnego serwera prywatnego

Przystępność cenowa i wygoda to niektóre z korzyści, które zostały podkreślone wcześniej w tej dyskusji. Dodatkowo, VPS jest dla Państwa korzystny pod wieloma względami, w tym w zakresie prywatności danych, dostosowania, kontroli i korzyści związanych z udostępnianiem i dedykowanymi kontenerami hostingowymi.

  • Dedykowane serwery zapewniają, że nie używasz swojego węzła z innymi ludźmi. A ponieważ dzięki VPS będziesz korzystał ze swojego systemu operacyjnego, nie będzie instancji, w której inna strona internetowa będzie mogła uzyskać dostęp do Twoich danych.
  • Możesz dostosować swoje aplikacje do swojego systemu operacyjnego. Aplikacje te obejmują PHP, Apache, MySQL.
  • VPS daje Ci pełną kontrolę nad Twoim serwerem. Technicznie można go zrestartować bez wpływu na inne stacje.
  • Masz nieograniczony dostęp do swojej pamięci RAM.

Wynik końcowy]

Różni dostawcy VPS ustawiają go na różnych infrastrukturach. Dlatego przed zakupem takiej infrastruktury należy rozważyć dokonanie przeglądu jej przepisów. Jeśli miałbyś wybrać pomiędzy hostingiem współdzielonym a zwirtualizowanym hostingiem prywatnym, wybierz ten drugi, bo będziesz miał indywidualny panel cPanel, który nie jest współdzielony z żadną inną stroną.

Artykuły z tej samej kategorii: