21. 11. 2023

Wypróbuj terapię Bowena i pożegnaj się z bólem

3 min read

Nieżyjący już Tom Bowen z Geelong w Australii opracował terapię Bowena, zwaną również popularnie Techniką Bowena lub Bowenwork. Metoda ta wykorzystuje odmierzone, niewielkie bodźce, które stymulują ciało do samoleczenia, często w bardzo głęboki sposób. 

W miarę jak ciało delikatnie się resetuje, prowadzi to do złagodzenia wielu konkretnych urazów, a także innych problemów zdrowotnych, w tym przewlekłych i ostrych. 

Czym zajmuje się terapia Bowena?

Technika Bowena pomaga zmniejszyć stres fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Zwiększa również krążenie żylne i limfatyczne, poprawia ruchomość stawów, pozbywa się toksyn i poprawia przyswajanie składników odżywczych. 

Terapię Bowena
Terapia Bowena w naturalny sposób łagodzi stres fizyczny, psychiczny i emocjonalny

Chociaż istnieje kilka konkretnych przypadków, w których określona procedura może być przeciwwskazana, Bowenwork jest odpowiedni dla osób w każdym wieku i na różnych poziomach zdrowia ze względu na brak rygorystycznych manipulacji. 

Na czym polega leczenie? 

Ostateczne uzdrowienie ma miejsce, ponieważ Bowen pomaga pacjentowi przejść ze stanu współczulnego lub trybu wolnego lub walki lub ucieczki do stanu przywspółczulnego lub trybu naprawy, relaksu i odpoczynku. 

Sesja terapii Bowena obejmuje jedną lub kilka procedur, a każda z nich składa się z kilku zestawów ruchów. Pomiędzy każdym zestawem ruchów terapeuta zatrzyma się na kilka minut, aby ciało mogło zareagować i zintegrować się z wysłanymi wiadomościami. 

Delikatna pielęgnacja dolnej części pleców: odkrywanie technik terapii Bowena

Następnie układ nerwowy zacznie dostosowywać się do poziomu napięcia mięśni, przygotowując klienta do kolejnego zestawu ruchów. Następnie terapeuta dostarczy sygnały w określone miejsca układu nerwowego, takie jak mięśnie, nerwy, więzadła i ścięgna. Ciało zajmie się resztą i zareaguje w swoim własnym czasie. 

Ruchy te wysyłają subtelne wiadomości wibracyjne wzdłuż ścieżek nerwowych mózgu. Potężne stymulacje zrównoważą i zresetują ANS lub Autonomiczny Układ Nerwowy. ANS jest odpowiedzialny za kontrolowanie 80% funkcji organizmu i jest podatny na liczne zewnętrzne czynniki stresogenne. 

Nie jest tajemnicą, że prawie każdy w dzisiejszych czasach nieustannie żyje w stanie nadmiernego pobudzenia ANS i wysokiego stresu. Zrównoważenie i zresetowanie ANS natychmiast doprowadzi do poprawy różnych narządów i układów organizmu. 

Schorzenia leczone metodą Bowena

Liczne badania naukowe udowodniły i poparły skuteczność terapii Bowena w leczeniu niektórych dolegliwości. 

Stwierdzono, że technika ta jest niezwykle skuteczna w regeneracji, naprawie, a nawet zapobieganiu urazom sportowym. Zapewnia również ulgę w zaledwie kilka minut po urazie sportowym. 

Może również natychmiast zmniejszyć niebezpieczny stan zapalny i pozwolić na szybsze gojenie się kontuzji, zwykle przy minimalnym wymaganym leczeniu uzupełniającym. Dlatego nie jest wielkim zaskoczeniem, że coraz większa liczba wysokiej klasy sportowców stała się wielkimi fanami techniki Bowena, ponieważ oprócz leczenia ciała, wprowadza go również w optymalny stan dla lepszej wydajności. 

Jeśli cierpisz na pewne dolegliwości, które wpływają na twoje codzienne życie lub aktywność sportową, terapia Bowena może być właśnie tym, czego potrzebujesz, abyś mógł nadal żyć pełnią życia bez bólu!

Artykuły z tej samej kategorii: