23. 10. 2023

Ta piła drugiej generacji jest wyposażona w kilka wspaniałych funkcji

2 min read

Piła Husqvarna 445 jest idealna do okrzesywania, ścinania i przycinania małych i średnich drzew oraz cięcia sznurków drewna opałowego. Niektórzy użytkownicy używają go również do rzeźbienia, co pokazuje jego wielką wszechstronność!

Urządzenie do cięcia

Husqvarna jest wyposażona w 18-calową prowadnicę z zębatką (koło przednie). Łańcuch ma 72 ogniwa napędowe, podziałkę 9cm i grubość 1,5 cm. Piła ma nieco węższy łańcuch niż inne piły i można ją nazwać łańcuchem dużej prędkości. Przy pełnej mocy prędkość łańcucha wynosi 17,3 metrów na sekundę, co jest dobre dla piły tej wielkości.

W modelu Husqvarna 445 można stosować prowadnice o różnych rozmiarach, a zalecane długości wynoszą od 13 do 20 cali, dzięki czemu można wybrać najbardziej odpowiedni w zależności od regularnych wymagań dotyczących cięcia. Piła jest najbardziej odpowiednia do stosowania z prętami 16 ‘lub 18’. Należy zauważyć, że niektóre reklamy pokazują, że ta piła jest podobna do Husqvarna 450, która ma dwa mocowania nakrętki do pręta.

Z drugiej strony 445 ma tylko jeden dodatek do nakrętki, który może zaniepokoić niektórych użytkowników. Nie powinno to stanowić problemu dla tej piły, która została zaprojektowana dla właścicieli domów, a nie dla profesjonalistów. Pod warunkiem, że łańcuch i pręt są prawidłowo utrzymane, system pojedynczych nakrętek będzie w porządku.

Sam pręt ma zębatkę, która musi być regularnie smarowana, aby zapobiec zatarciu koła lub nieprawidłowemu działaniu. Odbywa się to przez włożenie smaru z smarownicy tłokowej do otworu koła zębatego w prowadnicy, a należy to robić regularnie. Możesz odebrać smarownicę za mniej niż 10 $ (około 40 zł).

Podobnie jak wszystkie piły łańcuchowe, łańcuch musi być zawsze odpowiednio napięty.

Nie przegap też artykułu zatytułowanego “Kopaczka do ziemniaków i kombajn — które urządzenie sprawdzi się lepiej?“.

Artykuły z tej samej kategorii: