23. 10. 2023

Prawda o kremie przeciwzmarszczkowym

3 min read

Największym pytaniem na temat kremu przeciwzmarszczkowego jest to, czy wczesne użycie produktu przyniesie coś dobrego dla Twojej skóry. Czy powinnaś zacząć używać tego kremu w bardzo młodym wieku? Nastolatki są często bardzo zmieszane, gdy widzą, jak ich matki go stosują. Inne młodsze panie zastanawiają się za każdym razem, gdy widzą, jak studentki ostatniego roku lub pracownicy biurowi korzystają z niego.

Jeśli jesteś w bardzo młodym wieku, nie powinnaś myśleć o tych brzydkich zmarszczkach. Najlepszym sposobem na uniknięcie zmarszczek jest wykonywanie ćwiczeń, bycie wyluzowaną i po prostu bycie zdrową. Niezależnie od tego, czy Ci się to podoba, czy nie, nawet najlepsze kremy przeciwzmarszczkowe nigdy nie zadziałają tak, jak powinny, jeśli nie jesteś zdrowa.

Kremu przeciwzmarszczkowego

Ale nie bez powodu wiele kobiet jest bardzo skłonnych wydać setki dolarów na te kremy obiecujące wyprasowanie i wyeliminowanie zmarszczek. Zwróć uwagę, że kobiety są tu tematem, a nie młode nastolatki, które martwią się o zmarszczki, które mogą mieć później.

Jakich kremów przeciwzmarszczkowych powinnaś używać?

W rzeczywistości nie ma tu złej lub właściwej odpowiedzi. Dwie podobne osoby z identycznymi problemami skórnymi, używając tego samego kremu przeciwzmarszczkowego mogą osiągnąć różne rezultaty. Pomożemy Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie krem przeciwzmarszczkowy.

Kremu przeciwzmarszczkowego

Aby być uznanym za skuteczny, krem musi być w stanie poradzić sobie z trzema podstawowymi problemami, które są głównymi winowajcami zmarszczek. Obejmują one rozpad kwasu hialuronowego, uszkodzenia spowodowane utlenianiem wolnych rodników oraz zmniejszoną produkcję kolagenu i elastyny.

Nie zwracaj uwagi na obietnice lub jak wspaniały jest zapach produktu. Wszystko to jest daremne, jeśli krem ​​nie omawia rzeczywistego mechanizmu przeciwzmarszczkowej pielęgnacji skóry i kiedy składniki nie są w stanie zwalczyć głównych przyczyn.

Składniki, które sprawiają, że kremy przeciwzmarszczkowe są skuteczne

Oczekuje się, że składniki kremów przeciwzmarszczkowych będą odżywiać, nawilżać, naprawiać i zapewniać ochronę przed promieniami UV. Nie oczekuj od nich natychmiastowego zwalczenia zmarszczek. Ponadto składniki powinny ułatwiać wchłanianie i gładkie rozprowadzanie kremu po całej skórze.

Istotna jest również proporcja różnych składników, ponieważ formuła, która zadziałała magicznie na Twoją przyjaciółkę, może nie być w stanie naprawić Twojej uszkodzonej skóry lub zapobiec starzeniu się jej. W miarę możliwości powinnaś wybrać krem zawierający naturalne składniki, takie jak aloes i niezbędne kwasy tłuszczowe.

Najważniejszymi składnikami są minerały i witaminy, które mogą pomóc w odmładzaniu skóry, lecząc ją od wewnątrz. Od Twoich potrzeb będzie zależało czy krem powinien zawierać składnik chroniący przed słońcem. Nie ma potrzeby używania takiego kremu jeśli używasz kremu na noc.

Krem przeciwzmarszczkowy jest z pewnością bardzo pomocny, ponieważ może odwrócić oznaki starzenia, pomagając pozbyć się niechcianych zmarszczek.

Nie przegap też poniższego artykułu: Szybki przewodnik po okularach progresywnych

Artykuły z tej samej kategorii: