15. 03. 2023

Czy MSM jest naturalnym superfood?

3 min read

Suplementy diety stały się wszystkie wściekłość tych dni, jak ludzie stają się bardziej świadomi zdrowia niż kiedykolwiek wcześniej. MSM jest często dubbingowany jako jeden z ukrytych klejnotów przemysłu zdrowotnego. Jeśli nadal nie słyszał o tej niesamowitej naturalnej super żywności, to jest o czasie, że można odkryć, jak to może być kluczem do podjęcia swoje zdrowie na zupełnie nowy poziom.

Szybka definicja 

MSM to skrót od methylsulfonylmethan. Chociaż jego nazwa jest trochę długi, nie musisz się martwić, ponieważ jest to rzeczywiście tylko specjalna część żywności. Prawda jest taka, że jest to tylko szczególna część codziennej żywności, która ma tendencję do dostać utracone w procesie odparowania podczas gotowania.

MSM suplement diety
Suplement diety MSM

Po podjęciu tego jako suplement diety, zasadniczo, jesteś po prostu daje z powrotem do organizmu, co zostało utracone, gdy umyć, pary, lub gotować żywności lub umieścić to przez różne inne procesy. 

Korzyści płynące z metylosulfonylometanu

Poniżej znajdują się niektóre roszczenia osób, które już doświadczonych przy użyciu methylsulfonylmethan jako uzupełnienie ich diety. Twierdzenia te są również oparte na badaniach wykonanych w odniesieniu do korzyści, które ten naturalny superfood może zaoferować w czasie:

  • Gęstsze i szybszy wzrost włosów 
  • Gładsza i bardziej miękka skóra
  • Zmniejsza skutki działania alkoholu 
  • Zmniejsza bolesność po ciężkim treningu 
  • Zmniejsza ból stawów 
  • Blizny keloidowe stają się miękkie i odchodzą 
  • Chorzy na rozedmę odzyskują pojemność płuc
  • Objawy kataru siennego ustępują 

Co sprawia, że ten suplement jest skuteczny?

Abyś mógł zrozumieć dlaczego ten suplement działa, po pierwsze, ważne jest, abyś zapoznał się z tym, jak działa ludzkie ciało. W każdej sekundzie każdej minuty każdego dnia, komórki w Twoim ciele umierają i są zastępowane nowymi komórkami. Proces wymiany komórek wymaga dwóch podstawowych rzeczy, a mianowicie witaminy C i MSM. Jeśli w Twoim organizmie brakuje witaminy C, nowe komórki powstają z cieńszymi niż zwykle ściankami. Skrajnym przykładem tego, co długotrwały brak witaminy C może zrobić z Twoim ciałem jest szkorbut. Komórki pękają, ponieważ ściany komórkowe stają się zbyt cienkie.

Wideo: Co to jest MSM? Suplement diety przeciwzapalny na bazie siarki

Kiedy w organizmie brakuje metylosulfonylometanu, nawet jeśli jest w nim dużo witaminy C, ściany komórkowe, mimo że mocne i ładne, mogą być nieprzeniknione i twarde. Może to prowadzić do powstawania zmarszczek i linii, blizn keloidowych, skórzastej skóry, stwardnienia tętnic i żylaków. 

Methylsulfonylmethan jest składnikiem, który może sprawić, że ściany komórkowe będą elastyczne, miękkie i zdolne do umożliwienia wnikania substancji odżywczych i wydalania odpadów. Aby komórki pozostały zdrowe, muszą mieć zdolność do wykonywania wymiany tam i z powrotem przez ścianę komórkową. Po toksyny zostały wydalone i ciśnienie komórkowe dostaje wyrównane z pobliskim obszarze, bolesność i ból odejdzie. To dlatego większość ludzi twierdzi, że doświadczają mniej bolesności po treningu, jeśli ich dieta jest uzupełniona o metylosulfonylometan. 

Jest tak wiele więcej do powiedzenia, ale przez włączenie MSM do codziennej diety, można doświadczyć wszystkich tych korzyści dla siebie i będziesz wiedzieć, dlaczego jest to prawdziwy naturalny superfood w każdym sensie.

Artykuły z tej samej kategorii: