18. 10. 2023

Męskie koszulki i ich różne typy

3 min read

T-shirty, zwane również koszulkami, to ubrania z krótkim rękawem wykonane z dzianiny bawełnianej jersey. Są one nazywane tak ze względu na kształt wielkiej litery T jaki przyjmują gdy są rozłożone na płaskiej powierzchni. Ale chociaż jest to ich najczęstszy opis, koszulki te mogą mieć różne kształty, rozmiary i być wykonane z różnego rodzaju tkaniny. Mogą być również luźne lub ciasno dopasowane, by przylegały do ​​ciała. 

Wycięcie pod szyją 

Koszulki z okrągłym wycięciem pod szyją jest to najbardziej popularny i najbardziej lubiany rodzaj koszulki. Są idealne dla osób o opadających ramionach i podłużnej twarzy. Jest tak, ponieważ okrągły kołnierz może pomóc zachować równowagę przy podłużnej twarzy, tworząc złudzenie, że zaokrąglone ramiona wydają się szersze.

Wycięcie w szpic

Koszulki z wycięciem w szpic najbardziej pasują dla tych mężczyzn, którzy mają większą górną część ciała i okrągłą twarz. Niżsi mężczyźni również będą wyglądać dobrze, ponieważ te koszulki mogą naturalnie wydłużać szyję, tworząc iluzję wysokości lub długości. Może to również pomóc w stworzeniu bardziej wyszczuplającego efektu u większych mężczyzn.

Wycięcie Y zwane Henley

Henleys są idealne dla mężczyzn, którzy mają wyrzeźbioną klatkę piersiową. To jest jak hybryda wycięcia w szpic i wycięcia pod szyją, która naprawdę działa. T-shirty z dekoltem w kształcie litery Y nie tylko podkreślają muskularną budowę ale także są bardziej stylowe w porównaniu z podstawowym dekoltem w kształcie litery V lub dekoltem w szpic.

Szerokie wycięcie pod szyją 

Koszulki z szerokim wycięciem nie są koniecznością, jeśli chodzi o świat męskich ubrań. Niewielu mężczyzn nosi te koszulki, ponieważ nie są pewni co będzie do nich pasować. Te koszulki mają wyjątkowo szeroki dekolt. Mogą wyglądać dobrze u mężczyzn z wyrzeźbioną klatką piersiową. Dzięki temu, że tkanina jest lekka i luźno dopasowana idealnie nadaje się na cieplejsze dni wiosny lub lata.

Koszulki z wzorami

Bardzo popularne są także koszulki dla mężczyzn z nadrukiem graficznym. Te modne koszulki charakteryzują się grafiką w formie typograficznej lub fotograficznej, znajdującą się na najczęściej na przodzie koszulki. Takie koszulki są krytykowane przez wielu mężczyzn, ale w rzeczywisości nie są one takie straszne. Sekretem noszenia ich jest unikanie kiepskich fraz lub rażących reklam. Kluczem jest subtelność. Grafika powinna być minimalistyczna lub prawie niewidoczna. Możesz nosić tę koszulkę bez konieczności nakładania czegoś na wierzch i po prostu pozwolić, by grafika błyszczała i wyróżniała się. 

Są to najpopularniejsze rodzaje koszulek, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie.

Artykuły z tej samej kategorii:

    Nic nie znaleziono