12. 03. 2023

Kompaktor do styropianu GREENMAX – nowy półautomatyczny system recyklingu styropianu

2 min read

Branża recyklingu styropianu korzysta z profesjonalnego sprzętu. Kompaktor do styropianu GREENMAX oszczędza koszty pracy i osiąga dodatkowe zyski.

Zastosowanie kompaktora do styropianu.

Styropian jest szeroko stosowany w branży opakowań. Niestety jest problematyczny w transporcie, co utrudnia recykling. Jednak wraz z szybkim rozwojem urządzeń, wskaźnik recyklingu odpadów styropianowych stale rośnie.

Cechy urządzeń do recyklingu styropianu.

Dzięki ciągłemu wdrażaniu nowych technologii, recykling i wydajność produkcji styropianu zasadniczo uległy poprawie. Kompaktor to oszczędność miejsca, łatwość transportu gotowych produktów i oszczędność pracy.

Zasada działania kompaktora do styropianu:

Dwuwałowa kruszarka jest stosowana w maszynie do topienia GREENMAX, która może skutecznie rozbijać odpadowy styropian na mniejsze kawałki. Ślimak obraca się z dużą prędkością, aby transportować rozdrobnioną frakcję do ​​leja topiącego. Materiał jest podgrzewany przez urządzenie topiące, a następnie formowany w gęste wlewki/zlepy.

Specjalna konfiguracja: kompaktor styropianowy GREENMAX to niestandardowe rozzwiązanie. W przypadku producentów z dużą ilością odpadów styropianu możemy dodatkowo wstawić silos, aby zwiększyć moce produkcyjne i usprawnić cały proces recyklingu styropianu. Ponadto stale optymalizujemy automatyczny ekran wyświetlacza, aby obsługa naszej maszyny była łatwiejsza i bardziej wydajna. Możemy również skonfigurować przenośniki taśmowe i automatyczne urządzenia tnące, aby obniżyć koszty pracy.

Kompaktor do styropianu GREENMAX to nowo zaprojektowany półautomatyczny system recyklingu styropianu. Odpowiednie materiały to EPS, XPS, EPP, pianka PE i tacki PSP.

Artykuły z tej samej kategorii: