24. 10. 2022

Weber stoi za swoją reputacją oraz produktem z dziesięcioletnią gwarancją

3 min read

Jednak główną różnicą między nimi, według Webera, jest nowy wysokowydajny system grillowania Spirit II GS4, który jest również dostępny w grillu gazowym Weber Genesis II E-310 o wartości 850 USD (około 3200 zł), który zrecenzowaliśmy w zeszłym roku. System GS4 zawiera nowy system zapłonu, który „zapewnia zapłon za każdym razem”. Działało osiem na dziesięć razy, ale nie zawsze się zapaliło po mojej pierwszej próbie.

Oryginalny Weber Spirit jest nadal dostępny w sprzedaży w Lowe’s za 449 USD (około 1900 zł) – wygląda bardzo podobnie do Spirit II, ale nie ma stacji dokującej iGrill 3 ani otwartego koszyka (który oferuje więcej miejsca do przechowywania). Grill pierwszej generacji -Spirit- jest także dostępny tylko w kolorze czarnym lub ze stali nierdzewnej.

Grill Baron S520 to grill z pięcioma palnikami, który może pomieścić tonę jedzenia, ale jego potężne BTU mogą zastraszyć początkującego. Podwójny heder Char-Broil jest solidnym grilem do zabawy, ponieważ z technicznego punktu widzenia są to dwa oddzielne grille dwupalnikowe w jednym, ale te małe przedziały ograniczają możliwość gotowania na raz dużej ilości tego samego jedzenia na tym samym grillu.

Prawdziwym zwycięzcą był Char-Broil Performance XL. Oferuje doskonałą wydajność grilla, pięć głównych palników i dodatkowy boczny palnik – wszystko za dużo mniejszą cenę.

Grille, grille, grille

GS4 posiada również zaktualizowane, stożkowe palniki zaprojektowane w celu optymalizacji dystrybucji ciepła (dobrze to działało ), coś, co nazywa się „batonikami smakowymi”, które mają pomóc w zmniejszeniu zaostrzeń (nie było tak) oraz nowy „system zarządzania smarem”, który ma ułatwić wyczyszczenie wszystkiego (był mniej więcej tak łatwy do wyczyszczenia, jak inne testowane przez nas grille).

Ponieważ Weber Spirit II E-310 jest również sprzedawany za 499 USD w wielu punktach sprzedaży detalicznej, sugerowałbym, nabycie go przez Spirit, jeśli jesteś na Weber.

Jak widać, Weber Spirit II E-310 to drogi grill. Tak, jest to być może tańsze niż Broil King Baron S520 i Char-Broil Commercial Double Header, ale ma tylko trzy palniki w porównaniu z pięcioma palnikami Barona i czterema palnikami Double Headera (dwa na główny przedział grilla).

Oznacza to, że Baron doskonale radzi sobie z gotowaniem dużych ilości, podczas gdy Double Header ma dwie oddzielne główne komory grilla, zapewniające optymalną wielozadaniowość podczas zabawy.

Artykuły z tej samej kategorii: