23. 10. 2022

Tusze i proszki: wszystko, co należy wiedzieć o drukarkach laserowych

2 min read

Kaseta z tonerem, zwana również oryginalnym tonerem laserowym, to nic innego jak element eksploatacyjny drukarki laserowej. Kasety z tonerem zawierają toner w proszku, czyli drobną, suchą mieszankę cząsteczek plastiku, węgla oraz czerni lub innych barwników, które tworzą obraz na papierze.

Oryginalny toner laserowy zapewnia prawidłowe działanie zespołu bębna, gwarantując wyraźne i czyste dokumenty w krótkim czasie.

Dlaczego tak bardzo upieramy się przy określeniu oryginalny toner laserowy?

Ponieważ stosowanie oryginalnych kaset z tonerem laserowym zapewnia najwyższą jakość druku. Zawierają one wszystkie najważniejsze elementy drukujące, które mają określony czas eksploatacji, więc po wymianie oryginalnej kasety z tonerem laserowym urządzenie jest praktycznie jak nowe.

Ponadto oryginalne kasety z tonerem laserowym są gwarancją jakości.
Używając tego typu wkładów zamiast wkładów kompatybilnych, masz pewność, że każdy z nich zapewni wyjątkową wydajność. Ponownie napełnione kasety mogą nie drukować w takim samym standardzie jak oryginalne tonery laserowe, ponieważ ich wewnętrzne elementy mogą być częściowo lub całkowicie zużyte.

Oryginalny toner laserowy pozwala uniknąć nieprzyjemnych linii na wydrukach

Oryginalne tonery laserowe gwarantują, że toner nie będzie się gromadził na bębnie i wałku utrwalającym. Zapobiega to powstawaniu nieestetycznych linii, rozmazanego lub szarego tła, a także – co nie mniej ważne – uszkodzeniu drukarki. Oryginalny toner laserowy zapewnia prawidłowe działanie zespołu bębna, gwarantując wyraźne i czyste dokumenty w krótkim czasie.

Czystsze miejsce pracy dzięki oryginalnemu tonerowi laserowemu

Unikanie plam i kurzu wokół sprawia, że środowisko pracy jest czystsze i zdrowsze. Kompatybilne wkłady, a nawet gorzej, regenerowane, mają tendencję do pozostawiania plam, kurzu i smug świeżego atramentu na papierze, które po usunięciu z drukarki nieodwracalnie zabrudzą inne dokumenty lub powierzchnie. Powinieneś również wiedzieć, że oryginalne tonery laserowe są łatwiejsze do recyklingu.

Artykuły z tej samej kategorii: