22. 10. 2022

Rosnąca popularność psychoterapii online

3 min read

Ludzie zawsze lubią mieć wybór. Możliwość dokonania wyboru daje poczucie panowania nad sytuacją. Jeśli chodzi o problemy ze zdrowiem psychicznym, pacjenci nie powinni trzymać się tylko jednego terapeuty tylko dlatego, że w okolicy nie ma innych licencjonowanych doradców. Ta wrodzona miłość do opcji jest prawdopodobnie powodem, dla którego więcej osób korzysta obecnie z psychoterapii online jako dobrej alternatywy. 

Psychoterapia online ma wiele zalet, takich jak: 

Anonimowość 

Pomimo tego, że piętno społeczne związane wcześniej z problemami zdrowia psychicznego, takimi jak zespół stresu pourazowego i depresja, teraz już nie występuje, niektóre warunki wciąż powodują, że pacjenci wahają się, zanim zaczną szukać pomocy. Niewielu ludzi chce, aby historia ich wykorzystywania seksualnego lub uzależnienia od narkotyków została ujawniona opinii publicznej, a zapewnienie poufności zawodowej od terapeuty może wydawać się w takich przypadkach tylko teoretyczne.

Psychoterapii online

Kiedy odwiedzasz terapeutę w budynku medycznym lub biurze, oczywistym jest, że powodem, dla którego tam jesteś, jest opieka psychiatryczna. Oznacza to, że nigdy nie jest to dobry sposób, jeśli chcesz ukryć swój problem. Chociaż może nie być już konieczne ukrywanie faktu, że musisz skonsultować się z terapeutą, niektórzy ludzie nie czują się komfortowo, mówiąc innym o swoich problemach.

Ale dzięki psychoterapii online nie ma potrzeby udostępniania żadnych danych osobowych poza informacją rozliczeniową. To sprawia, że ​​profesjonalna pomoc jest w zasięgu ręki tych, którzy w przeciwnym razie zmagaliby się ze swoimi problemami samodzielnie.

Koszt 

Terapeuci pracujący w biurze mogą przyjmować prawdopodobnie od 8 do 10 pacjentów dziennie. Natomiast doradca oferujący psychoterapię online może komunikować się z kilkoma pacjentami w tym samym czasie.

Terapeuta, który pracuje w biurze, musi opłacić czynsz, ubezpieczenie, narzędzia i personel, który pomaga mu w planowaniu spotkań i innych czynnościach. Ponieważ wiadomość tekstowa, na czacie lub e-mail nie wymagają natychmiastowej odpowiedzi, terapeuci online mogą poświęcić swój czas na przeglądanie notatek i wcześniejszych rozmów, zanim sformułują odpowiedź.

Nie ma zmarnowanej produktywności z powodu anulowanych spotkań lub wizyty pacjenta, który nie jest jeszcze przygotowany do otwartej dyskusji na temat swoich problemów. Ponadto eksperci oferujący terapię online nie muszą wynajmować powierzchni komercyjnych. Także doradcy, którzy chcą pracować w niepełnym wymiarze godzin, mogą nadal być aktywni. Wszystkie te czynniki zmniejszają koszty terapii online.

Wygoda pacjenta 

Nie każdy może uczestniczyć w sesjach co tydzień w gabinecie z powodu trudności z dojazdem lub problemami w pracy. Ludzie mieszkający na obszarach wiejskich i bez odpowiedniego transportu mogą nie mieć możliwości, aby osobiście udać się do gabinetu terapeuty. Natomiast psychoterapia online może być przeprowadzana za pośrednictwem konferencji wideo w dowolnym momencie. Pacjenci mogą uczestniczyć w takich konferencjach bez względu na to, gdzie są, jedynym warunkiem jest dostęp do internetu.

Artykuły z tej samej kategorii: