23. 10. 2022

Perfekcyjne wnętrza samochodów już od gumy

2 min read

Podczas czyszczenia dywaników gumowych jest wyjęcie ich z pojazdu i usunięcie nagromadzonego na nich brudu, najpierw przez pobicie, a następnie odkurzenie. Jeśli dywaniki są mocno zabrudzone, należy je wyczyścić za pomocą rozcieńczonego środka czyszczącego, takiego jak łagodne mydło ogólnego przeznaczenia lub, w najgorszym przypadku, odtłuszczacza odpowiedniego do powierzchni gumowych.

W obu przypadkach dobrze jest nanieść produkt obficie na całą matę i pozostawić go na kilka chwil, aby zmiękczył uporczywe zabrudzenia, unikając wymuszania go szpatułkami lub szczotkami. Po pozostawieniu produktu do zadziałania możemy użyć szczotki z miękkim włosiem lub ściereczki z mikro włosiem. Użycie zbyt twardych materiałów lub narzędzi może porysować gumę, pozostawiając rowki, które nie tylko nie znikną, ale staną się nowymi miejscami gromadzenia się brudu i kurzu.

Po wyczyszczeniu i wysuszeniu maty można poddać obróbce, aby poprawić lub odnowić ich wygląd. W tym celu zaleca się stosowanie wyłącznie specjalnego produktu przeznaczonego do obróbki gumy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że maty gumowe mają dobrą odporność na ścieranie, możemy nie angażować się zbytnio w operacje płukania i po prostu spłukać je dużą ilością wody, w czym pomoże nam ciśnienie skurczowe ogrodu lub zwykłe wiadro z wodą.

Po wypłukaniu maty należy umieścić w czystym miejscu, gdzie będą mogły wyschnąć na wolnym powietrzu lub w zamkniętej przestrzeni, o ile jest ona czysta.

Obróbka gumowych dywaników samochodowych

Po wyczyszczeniu i wysuszeniu maty można poddać obróbce, aby poprawić lub odnowić ich wygląd. W tym celu zaleca się stosowanie wyłącznie specjalnego produktu przeznaczonego do obróbki gumy.

Tego rodzaju produkty do renowacji samochodów są tworzone z myślą o zaspokojeniu wszelkich potrzeb i spełniają normy bezpieczeństwa niezbędne do zapewnienia, że gumowe dywaniki samochodowe nie staną się niebezpieczne oraz że będą służyć przez długi czas i zachowają swój pierwotny wygląd.

Artykuły z tej samej kategorii: